Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce plików cookies.

 

70-415 Szczecin 
Aleja Papieża Jana Pawła II 49a 
tel.: (+48) 91 433 02  75
wczasy krajowe: 601 152 886 
email: britas@britas.pl

 

 

Przejdź do zakładki kontakt

Nazwa wycieczki: Budapeszt i Zakole Dunaju
Zapytaj o szczegóły Cena od: 699
Następne zdjęcie

Dzień 1
Wyjazd z Polski przed południem. Przejazd w kierunku Węgier.
Dzień 2

Przyjazd do Budapesztu w godzinach porannych. Zwiedzanie Budy:  Wzgórza Zamkowego i  zamku królewskiego - siedziby węgierskich królów. Spacer do Kościoła św. Macieja, w którym odbywały się uroczystości koronacyjne  i ślubne głów koronowanych. Przejście do Baszty Rybackiej, pięknej romańskiej budowli opatrzonej siedmioma wieżami, z której rozciąga się widok na Budapeszt. Krótka przerwa na wypicie kawy i przejazd na  Górę Gellerta, która wznosi się nad  płynącym w dole Dunajem. Na szczycie góry można  zobaczyć Cytadelę wzniesioną przez Habsburgów w celu poskromienia  mieszkańców Pesztu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Wyjazd na zwiedzanie i degustację win do piwnic Budafok. Na granicy Budafok znajduje się specyficzne muzeum – Park Pomników - z jedyną w swoim rodzaju kolekcją pomników pochodzących z okresu socjalizmu. Wieczorem, dla chętnych, rejs statkiem po Dunaju. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Szentendre, niewielkiej miejscowości w której znajduje się Muzeum Marcepana. Zwiedzanie muzeum oraz możliwość dokonania zakupu słodyczy. Krótki  spacer promenadą nad Dunajem i przejazd do Esztergomu -  miasteczka z przepiękną  bazyliką. Po południu powrót do hotelu, a wieczorem - dla chętnych – dodatkowo płatna  kolacja w  węgierskiej czardzie, połączonea z programem folklorystycznym.
Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie  z hotelu. Przejazd na zwiedzanie Pesztu. Przejazd na Plac Millennium, a następnie do Zamku Vajdahunyad - kompleksu budowli  naśladujących najbardziej znane zabytki Węgier. Zwiedzenie Bazyliki św. Stefana z relikwiami Świętego oraz największym węgierskim dzwonem i spacer  Vaci, -  główną ulicą handlową w  Budapeszcie. Przejazd do jednego z największych europejskich kąpielisk leczniczych z wodami termalnymi, łaźniami parowymi, masażami odświeżającymi i kąpielami solankowymi - Szechenyi Furdo. Czas wolny na kąpiel w basenach lub – dla osób które nie mają ochoty na kąpiel -  zwiedzenie Muzeum Sztuk Pięknych z dziełami  Rafaela, Rembrandta i Moneta. Wyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.
Dzień 5

Przyjazd do Szczecina w godzinach przedpołudniowych.

Uwaga ! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po muzeach.

Świadczenia
- przejazd autokarem luksusowym (bar, wideo, WC)
- 2 noce w hotelu 2*
- 2 śniadanie kontynentalne
- opieka pilota w czasie trwania imprezy
- ubezpieczenie NNW i KL
- realizacja programu
Dodatkowo płatne
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- rejs po Dunaju
- kolacja w czardzie
- lokalni przewodnicy

Termin Cena za osobę Rezerwacja
od do
01-04-2010 05-04-2010 699 Rezerwuj